Nejvíce žádaná masáž 

Terapeutická –hloubkové masáž s ošetřením "spoušťových bodů"   TRIGGER POINTS

 
 
 
Hloubková, velice účinná, terapeutická masáž, zaměřená na manuální korekci páteře a odstranění napětí svalstva. Klíčovou metodou masáže je palpace a nalezení spoušťových bodů, tzv. Trigger points – TRPs, které jsou jednou z příčin bolestivosti ve svalech. Tyto „spoušťové body“, způsobující značnou myofasciální bolest, bývají často spojeny s bolestí v jiných částech těla (bolest ramene, loktu, hlavy, kolen, brnění prstů rukou i nohou, hučení v uších…) jedná se o přenesenou bolest. Velký vliv na tyto body má také psychika, kdy se můžou TRPs vytvářet díky psychosomatickým potížím.

 

Základem je klasická masáž, využívající nejen tlaku rukou, palců a loktů, ale i další léčebné a masážní techniky. Při této masáži dochází k propracování a uvolnění jednotlivých vrstev svalstva. Tato technika účinně a efektivně řeší bolesti zad a přilehlých tkání, včetně bolestivých zatvrdlin ve svalu. Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger pointu i následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k ozdravení poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje, spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken.

Funkcí svalů je pohyb – tedy zkracování a natahování se. To mají na svědomí mikrovlákna zvaná aktin a myozin, která do sebe zapadají, jako když propleteme prsty na rukou. Za normálního stavu po sobě volně kloužou, čímž umožňují zkracování a prodlužování svalu. Za určitých podmínek se tato schopnost naruší a vlákna zůstanou v sobě zaklesnutá. Část svalu tedy zůstane trvale stažená a zbytek se musí napnout více než je normální. To má spoustu následků – v místě spoušťového bodu se prakticky zastaví cirkulace krve. Bez ní zůstává místo neokysličené, hromadí se v něm odpadní látky, které časem mohou vytvořit výrůstky (hrudky vápníku) a samozřejmě způsobuje bolest.

Již po jedné návštěvě je pociťována výrazná úleva od bolesti. Během krátké doby dochází k odstranění intenzivní svalové bolesti, vhodná je následná udržovací terapie cca 1× měsíčně.

 
  
 
 
 
   Ceník

Terapeutická hloubková masáž -trigger-

30 min

450 Kč

 

55 min

800 Kč

 

85 min

1 100 Kč

 

110 min

1 300 Kč

 

140 min

1 700 Kč